Hiç şüphesiz bu geçirdiğimiz pandemi sürecinde Türkiye’de ve dünyada altın çağını yaşayan elektronik ticaret, kısaca e-ticaret, hepimizin olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Artık herkesin oldukça aşina olduğu e-ticareti kısaca 7/24 ticaret imkânı veren internet üzerinden alışveriş şeklinde tanımlayabiliriz.

E-ticaret belki de sandığımızdan çok daha eskiye dayanan bir kavram. İnternetin doğuşundan…

Yazarlar: İrem Kumcağız ve Selin Tombul

İş dünyasının hızlı akışında yer edinebilmek için kendimizi sürekli ve farklı şekillerde geliştirmeye ve yenilemeye çalışırız. Eğitim hayatımızı başarılı bir şekilde tamamlayıp çeşitli kurslara ve etkinliklere katılarak kazandığımız yetkinlikler ile özgeçmişimizi donattıktan sonra iş dünyasına adım atmaya hazırızdır. Bu aşamada kariyer basamaklarını tırmanan her…

Sürdürülebilirlik son yıllarda sıkça karşımıza çıkan bir konsept oldu. Her alanda daha sürdürülebilir yollara başvurulması gerektiği konusunda büyük bir kesim hemfikir olmuş durumda. Daha yeni yeni konuşulan konulardan biri de sürdürülebilir moda konusu. Hatta 2021 Nisan ayında B-Corp sertifikalı sürdürülebilir tasarım stüdyosu Reflect Stüdyo ve ImeceLAB Türkçe Vikipedi’nin Sürdürülebilir Moda…

Üniversiteye girdikten sonra yurtdışına gitme hayali olmayan yoktur sanırım. Paylaşılan bir sürü gönderiye hayranlıkla baktıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’ne adımımı attığımda benim de aklımda bu hayal vardı.

Oryantasyonun ilk günü çimlere doğru yürürken beni bu hayalime ulaştıracak olan BÜYAK’ın ülke tabelası gözüme ilişiverdi. Oldukça uygun fiyatlarla yurtdışına gidilebileceğinden, hatta sadece bununla…

Tekrardan herkese merhaba! Evde oturduğumuz bu günlerde BÜYAK olarak gerçekleştirdiğimiz “Danışma Kurulu” görüşmelerinde oBilet.com’dan Ali Yılmaz’ı misafir ettik.

Ali Yılmaz, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Öğrenciliği döneminde bir yıl Microsoft’ta Public Sector Sales tarafında uzun dönemli staj yaptıktan sonra 2012 yılında oBilet.com’u Yiğit Gürocak ile kurmuşlardır.

Obilet.com websitesi…

Merhaba, ben Cenkay. BÜYAK ile Ocak 2019’da Hollanda’nın Eindhoven şehrine gittim.

BÜYAK’ın üye olduğu topluluk ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) bünyesinde katıldığım ikinci yurtdışı etkinliğiydi. Henüz hazırlık öğrencisiyken yurtdışında bu tarz etkinliklere katılmamın hem yabancı dilimi hem de hayat görüşümü olumlu yönde değiştirdiğini düşünüyorum.

ESTIEM’e üye olan…

Herkese merhaba! BÜYAK olarak gerçekleştirdiğimiz “Danışma Kurulu” görüşmelerinde Decathlon’dan Hilal Adalı’yı misafir ettik.

Hilal Yılmaz, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılından beri Decathlon’da SEM Specialist, Executive Assistant gibi pozisyonlarda çalışmıştır. Yaklaşık bir yıldır ise Sustainability Leader olarak işini sürdürmektedir.

Part time e-ticaret arama motoru…

Herkese yeniden merhaba! BÜYAK olarak gerçekleştirdiğimiz “Danışma Kurulu” görüşmelerinde Evreka’dan Umutcan Duman’ı misafir ettik ve çok keyifli bir görüşme gerçekleştirdik.

Umutcan Duman, ODTÜ Endüstri mühendisliğinden 2015’den mezun olmuştur ve girişimi olan Evreka’nın CEO’su Co-founderıdır.

Temelde Endüstri mühendisliğinde optimizasyon kasını veriyor, bir yerlerdeki verimsizlikleri tespit edebilme yeteneği veriyor. Evreka’nın da temelinde…

BÜYAK

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store